Myślę, że nikomu nie trzeba przedstawiać firmy Google. Dziś pokażemy jak założyć konto Google w tym potężnym konglomeracie, który oficjalnie gromadzi wszystkie marki pod nazwą Alphabet. Wśród najbardziej znanych produktów, które przyczyniły się do popularności firmy, znajduje się bezpłatna wyszukiwarka Google, poczta elektroniczna, przestrzeń Dysku Google oraz kilka innych medialnych projektów.

Rola konta Google w codziennym życiu

Google, a właściwie holding Alphabet, wkracza coraz głębiej w nasze życie każdego dnia. Już przed powstaniem tego konglomeratu było trudno zorientować się, jakie marki znajdują się w posiadaniu Google, a obecnie struktura jest jeszcze bardziej rozbudowana. Oprócz popularnych usług istnieje wiele projektów, które jeszcze nie zostały wprowadzone na rynek lub są przeznaczone dla wąskiej grupy odbiorców. Amerykańskie przedsiębiorstwo posiada w swoim portfolio zarówno usługi dla użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych. Jego usługi otaczają nas na każdym kroku we współczesnym świecie.

Pierwszym produktem, który był fundamentem dla całej branży usług internetowych, była bezpłatna wyszukiwarka Google. Kolejnym przełomowym produktem była popularna dziś poczta elektroniczna. Kierowcy i zagubieni w labiryncie miejskich ulic, prawdopodobnie korzystali przynajmniej raz w swoim życiu z Google Maps. Ponad połowa użytkowników Internetu korzysta z przeglądarki Chrome, a wiele konkurencyjnych przeglądarek opiera się na silniku Chromium.

Google Dysk umożliwia przechowywanie plików w chmurze oraz oferuje konkurencyjne usługi w porównaniu do popularnego pakietu biurowego Microsoft. Nawet w sferze rozrywki można korzystać z platform należących do Google, czyli YouTube i Google Play. Korzystając z urządzenia mobilnego opartego na systemie Android, stajesz się ponownie konsumentem firmy z Doliny Krzemowej. Mogę dalej wymieniać marki Google, ale najlepiej jak sam założysz konto Google i uzyskasz dostęp do części ich usług.

Jak założyć konto Google

Procedura zakładania konta nie jest nadzwyczaj skomplikowana, a przy pomocy mojego materiału przejdziesz przez ten proces szybko i łatwo. Jak już wcześniej wspomniałem, dużą zaletą rejestracji tego konta jest dostęp do wielu usług, które mogą być przydatne w różnych sytuacjach dnia codziennego.

Krok 1 – „Zaloguj się” w Google

W pierwszym kroku wchodzimy na stronę google.pl. Następnie, może to być mało intuicyjne, ale na pierwszym ekranie wyszukiwarki Google znajduje się wyeksponowany przycisk „Zaloguj się”. Należy zauważyć, że brakuje tutaj odnośnika do rejestracji. Dopiero po kliknięciu w przycisk „Zaloguj się”, zostaniemy przeniesieni do ekranu logowania, gdzie będziemy mieli możliwość przejścia do prawidłowego etapu – czyli utworzenia konta.

Krok 2 – Utwórz konto Google

W momencie kliknięcia na przycisk „Utwórz konto” pojawia się okno, w którym możemy wybrać jeden z trzech rodzajów konta. Mamy do wyboru konto „do użytku osobistego”, „dla dziecka” oraz „do pracy lub celów biznesowych”. Należy dokonać wyboru, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Konto osobiste zapewnia dostęp do wszystkich usług, natomiast konto biznesowe jest głównie ograniczone do Gmaila, Kalendarza, Dokumentów, Witryn, Grup dyskusyjnych i Google Video.

Krok 3 – Konfiguracja danych

W tym kroku należy wypełnić okno po oknie, podając imię, nazwisko oraz datę urodzenia. Nie jest konieczne podawanie prawdziwych danych, gdyż zależy to od kontekstu użycia tego konta. W przypadku oficjalnej komunikacji lepiej jest używać prawdziwych danych osobowych, natomiast w celach prywatnych nie ma takiej konieczności. Następnie należy wybrać adres e-mail spośród proponowanych lub utworzyć własny (poczta jest automatycznie tworzona wraz z kontem Google). Warto pamiętać o utworzeniu silnego i unikalnego hasła. Następnie należy podać numer telefonu, który zostanie wykorzystany przez Google do weryfikacji konta poprzez specjalny kod.

Krok 4 – Wybierz ustawienia personalizacji

Tutaj możemy przejść ścieżkę w dwojaki sposób. Pierwszy to szybka personalizacja z domyślnymi ustawieniami, a druga to bardziej rozbudowana personalizacja, która daje możliwość dokonania zmian. Druga opcja składa się z 5 kroków, w których możemy ustawić zapis aktywności w Internecie i aplikacjach, zapis historii na YouTube, poziom personalizacji reklam oraz otrzymywanie okresowych przypomnień dotyczących ustawień prywatności i ich weryfikacji.

Podsumowanie

Wykonując powyższe czynności, otwieramy przed sobą dostęp do ogromu aplikacji, których wykorzystanie jest ograniczone jedynie przez naszą wyobraźnię. Dzięki szerokiemu zakresowi usług teleinformatycznych oferowanych przez Alphabet, firma ta wspomaga ludzi na całym świecie. Bez względu na nasze potrzeby i preferencje, z pewnością znajdziemy w ich ofercie przynajmniej jedno narzędzie, które znacząco zmieni nasz sposób funkcjonowania. Alphabet w pełni wykorzystuje swoje zasoby i wiedzę, aby zapewnić nam możliwości i rozwiązania na wielu poziomach naszego życia.

author Łukasz D. K.

Łukasz D. K.

Internety robię w badaj.to

E-ntuzjasta digital marketingu oraz wszelkich metod pozwalających generować wartościowy ruch na projekty internetowe. Związany z branżą internetową od 2012 roku. W przeszłości związany z branżą SEM, realizując kampanie m.in. dla klientów z sektora instytucjonalnego, automotive, IT, FMCG.