Kolejny wpis dedykuje laikom pragnącym dowiedzieć się jak kupić domenę internetową. We wcześniejszych wpisach przedstawiłem Wam co to jest domena internetowa oraz czym powinniśmy kierować się przy doborze odpowiedniej nazwy dla naszego przyszłego adresu internetowego. Przygotowałem też bardzo obszerny ranking domen,  w celu samodzielnego sprawdzenia cennika obowiązującego u TOP 50 rejestratorów domen. Teraz przyszedł czas na sfinalizowanie dwóch poprzednich wpisów w postaci zakupu naszej pierwszej unikalnej domeny.

Jak kupić domenę internetową (na przykładzie ovh.pl)?


Ten poradnik będzie składał się z różnych multimediów, w których przeprowadzę was krok po kroku w procesie zakupu domeny internetowej. Jeśli będzie coś niezrozumiałe pytajcie w komentarzach, a postaram się wszystko objaśnić ;) Zrobię to na dobrze znanym mi przykładzie jednego z popularnych rejestratorów polskiego rynku.

KROK 1 – rejestracja w ovh.pl

Pierwszym krokiem będzie wejście na stronę ovh.pl Zakładam, że nie posiadacie swojego konta u tego operatora, dlatego dokonamy rejestracji klienta, wchodząc do Managera w górnym prawym rogu.

Jak kupić domenę internetową w ovh.pl

KROK 2 – Tworzymy konto klienta

Następnie klikamy w odnośnik „Stwórz konto klienta”

Stwórz konto klienta w ovh.pl

KROK 3 – Wypełniamy dane osobowe

Ważne aby dobrać pasujący do nas status prawny, jeżeli chcemy zamówić domenę na firmę – zaznaczamy przedsiębiorstwo. Jeśli kupujemy jako osoba prywatna zostajemy przy domyślnej opcji osoby fizycznej. Do wyboru mamy jeszcze stowarzyszenia oraz inne.

Wypełniamy dane osobowe

Wypełniamy adres zamieszkaniaZałóż konto klienta

KROK 4 – Logujemy się na skrzynkę pocztową

Na skrzynkę pocztową powinniśmy dostać wiadomość z naszym identyfikatorem klienta.

Identyfikator klienta ovh

KROK 5 – Logujemy się do panelu klienta

Wracamy do wcześniejszego managera (screen 1) przy pomocy, którego będziemy mogli zalogować się do naszego panelu klienta.

Logowanie do panelu klienta

KROK 6 – Sprawdzamy dostępność domeny

Polecam jeszcze przed zakupem sprawdzenie dostępności domeny. Mnie najwygodniej zawsze sprawdzić wchodząc na główną stronę ovh, klikając zamów, a następnie sprawdzenie w zbiorowym panelu rejestratora.

Spraqwdź dostępność domeny

Wprowadź nazwę domeny

KROK 6 – Ustawienie danych kontaktowych do poszczególnych funkcji

Jeżeli za naszą stronę będzie odpowiedzialna inna osoba, to na tym etapie możemy podać jej dane kontaktowe w odpowiedniej rubryce z funkcjami.

 Dane właściciela

KROK 6 – Przeczytaj regulamin

Akceptacja regulaminu

KROK 7 – Opłać fakturę!

Do wyboru masz tradycyjny przelew, paypala oraz payu. Wybierz najdogodniejsza formę płatności.

Opłać fakturę

Dla tych, którzy preferują treść w formie video – nagrałem tutorial na YouTube:

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]